top of page

Her adımda gençleşmek..?

Kanayan küçük parmağından öğrenmeye başlamalı insan. En çokta kendine yeterek iyileşmeyi...

Ne tuhaf değil mi? Hepimiz yaşıyoruz, yoruluyoruz, tükeniyoruz... Hatta çoğu zaman etrafımızın bile farkında değilken, bu karmaşada kendimizi unutuyoruz. Yine de herşeyden kendimizi suçlamaktan hiç bir zaman vazgeçemiyoruz. Peki öyle mi gerçekten?

Bu kadar unutulmuşken nasıl bütün suçlar bizim oluyor ?

Çoğu zaman bizim bile olmayan yorgunlukları altına giriyoruz aslında... Sevdiğimiz, sevildiğimizi düşündüğümüz insanların yükünü üzerimize alıyoruz. Şimdi diyeceksiniz ki, zaten her türlü almak zorunda kalacağız? Evet aslında öyle, ama yorucu kısmını değil. Işin özünde biri size yorucu geliyorsa ya artık onu sevmiyorsunuzdur ya da onun size verdiği sevgi tükenmiş demektir. Bazı insanlar ve durumlar insanı yaşından 10 yıl ileriye götürür ve bunu yaptığını fark ettirmez, asıl meselede burada başlıyor. Günün sonunda neden sürekli üzgün ve suçlu olduğumuzun cevabıda burada saklı işte. Bunları fark ettiğimizde gizleniyor, hiç bir şey olmamış gibi davranıyoruz. Oysaki sormamız ve cevabını almamız gereken sorular var. Hayatımızda ki negatifliği kimin veya neyin oluşturduğu gibi. Bütün bunların sonunda yalnız kalmak dahi olsa daha iyi hissedeceğimizi bilerek adım attığımızda varacağımız yer ise kendi kendimize yettiğimiz, enerji dolu, huzurlu bir ortam. O zaman neden hayatımızı güzelleştirip, gençleşmeye başlamıyoruz ki? Sana tavsiyem olsun bir gün boyunca sana iyi gelen şeyleri yap, iyi gelen kişilerle konuş ve gün içinde kendini olumla ne kadar iyi hissettiğini kendinde fark edeceksin. Bunu fark ettiğin zaman ise tek yapman gereken kendin için adım atmak. Her yeni günde yeni sorular ve cevaplar edinerek devam edeceğin bu yolda her adımını güvenle ve net bir şekilde at, arkana bakma zamanla buna ihtiyaç bile duymayacaksın. Unutma ki bu dünya ne kadar kötü bir yer olsada her insan iyi olmayı hak eder, sen de hak ediyorsun ve eminim başarabilirsin de.

25 görüntüleme4 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Yanlış yerden anlayamadık, hayır belki de anlaşılamadık …

İnsan yarası olan yerden anlar insanı… Tanıdık hislerdir yakınlaştırdığı kadar yabancılaştıran… Asla tanıyamaz istediği kadar asla anlaşılamaz bildiği kadar… Derin uçurumlardan ay’a uzanır hayalleri f

"biz" adında bir mirasmış aşk...

Ay'ın geceyi fısıldadığı bir akşam kavuşalım. Yılların kumaşını pabuçlarımızla eskitelim. Bir nefise bin esip, özlemin içinden bir mısra aşk yazalım. Sen yıllardır sahip olduğun gözlere bakarken ben

4 Comments


16sezgi
16sezgi
Aug 04, 2021

Tam mood ve harika

Like
Ece İrem Kerim
Ece İrem Kerim
Aug 04, 2021
Replying to

Teşekkür ederimm

Like

aslieldemir78
aslieldemir78
Aug 04, 2021

Hep diyorum ve burda da diyeceğim sizi üzen,kıran insanlara 2.şansı vermek yerine o zehirli kişileri hayatınızdan çıkartın.Çıkartın ki vücudunuzda ki o zehir aksın,kendi zehrinde boğulsun.Neden sizi ve hayatınızı zehirleyen birine tekrardan şans veresiniz ki? Siz hiç sizi sokan bir akrebin yanına tekrardan sokması için gider misiniz? Asla değil mi! Aynı şeyi sizi üzen zehirli insanlar içinde yapın!

Yine çok güzel olmuş ellerine emeğine sağlık canım bol bol öpüyorum seniii✌️😘🤩💝

Like
Ece İrem Kerim
Ece İrem Kerim
Aug 04, 2021
Replying to

Teşekkür ederim, beğenmene sevindim bende seni bol bol öptüm. 💜

Like
Yazı: Blog2 Post
bottom of page